BALEDE 3 NESİL

Dilek Bale Okulları 3 nesildir bale sanatının hizmetinde olan tek kurumdur. 1969 yılında Dilek Sunam tarafından kurulmuş olan Dilek Bale Okulları sanatseverlere nesiller boyunca bale sanatını öğretmeye ve sevdirmeye devam etmiştir.

Dilek Sunam’ın yetiştirdiği kızı Rezan Ceylan Lek, 30 yılık eğitmenlik sürecinde mesleğe pek çok sanatçı kazandırmıştır. Dilek Bale Okulları lise dönem son sınıf öğrencisi olan Arda Lek de Zelfiye Khamdeeva, KALINA BOGOEVA MILENA SIMEONOVA, RUMYANA MALCHEVA, PAVLINA GELEVA, NIKOLAY BOYANOV ILIEV, GEORGE ELKIN, ANNA DONEVA gibi eğitmenlerle çalışmarak kariyerinin basamaklarında hızla ilerlemektedir.

Dilek Bale Dilek Bale Dilek Bale
2010 mayıs döneminde Dilek Bale Okulları resitallerinde hazırladığı Michael Jackson Show ile basında ve tv de de yer alarak, nesilden nesile geçen yeteneğini gözler önüne sermiştir.Varna International Dance Academy’inde de başarılarıyla ön plana çıkan Arda Lek , bu yıl Sofya Üniversitesinin yaptığı pedagojik eğitim seminerlerine katılmış, sınavlarda en yüksek başarı puanını alarak, Vaganova öğretmenlik diploması alarak öğretmenlik mesleğinde 3. Nesil eğitmeni olarak kariyerine devam etmektedir